Lék na finanční krizi. Ministr Kuba chce 400 miliard za zlato ze země ?

10. února 2013 v 19:21 | marie dubanová

Lék na finanční krizi. Ministr Kuba chce 400 miliard za zlato ze země

Zlato a další drahé kovy by mohly vyléčit Českou republiku od globální finanční krize. S touto myšlenkou přichází návrh státní surovinové politiky, který ministerstvo průmyslu předalo dalším resortům a příslušným úřadům k připomínkování.
Ministerstvo průmyslu se ve svém návrhu opírá o fakt, že na různých místech republiky se pod zemí nacházejí bohatá ložiska zlata v hodnotě až 400 miliard korun."Využívání domácích rudních ložisek by bylo v období dluhových krizí i vysoce přínosné pro státní rozpočet," napsal úřad ministra Martina Kuby v návrhu surovinové koncepce.
Globáloní finanční krize ceně zlata neublížila, spíše naopak. Zatímco na konci 90. let se cena pohybovala mezi 200 a 300 dolary za trojskou unci, v září 2009 překročila tisíc dolarů a o rok později se dokonce přiblížila až ke 2 tisícům dolarů.
Není to tady v Čecháčkovsku poněkud naruby? Základní ustanovení Ústavy ČR, čl. 2 odst.,3) : Státní moc slouží všem občanům.. Ústava ČR, Listina lidských práv a základních svobod, která je součástí ústavního pořádku ČR a ani Občanský zákoník se nezmiňuje o tom, že vláda a ministři ČR jsou povinni ze zákona hájit zájmy těžařských společností proti vůli občanů..
Jestliže občan nebo dokonce města a obce jsou nuceny zakládat SDRUŽENÍ proto aby se domohly svých práv , daných jim Ústavou ČR a občané de facto proto, aby hájili holé životy - není tu něco v pořádku. A na to pamatuje Čl.23 Listiny lidských práv a základních svobod - cituji :" občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňloval demokratický řádlidských práv a svobod, založený Lstinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prosředků jsou v nedohlednu!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama